Kim jest dr Young?

To mikrobiolog, biochemik. Posiadając specjalizację z odżywiania komórkowego, całe swoje życie poświęcił, badaniu przyczyn choroby. Oparł się na analizie wpływu pożywienia na naszą krew.

Dr Young twierdzi, że przyczyną większości problemów zdrowotnych są złe nawyki żywieniowe. Tradycyjne potrawy, nadmiernie zakwaszają nasz organizm, zaś zakwaszony organizm nie nadąża za usuwaniem toksyn. Jest więc przyczyną cukrzycy, nadwagi i wszystkich chorób z nowotworem włącznie, a jakie one są uzależnione jest od uwarunkowań  genetycznych. Dr Young twierdzi, że zakwaszony organizm obniża poziom tlenu w komórkach, co stwarza korzystne warunki do rozwoju bakterii i mikroorganizmów, dla których najbardziej sprzyjającym środowiskiem, jest środowisko kwaśne.

Aby nasze komórki pracowały prawidłowo niezbędna jest stabilność takich parametrów jak ciśnienie, temperatura i odczyn pH. Małe odchylenie od tych parametrów, wywołuje zaburzenia czynności całego organizmu. Dlatego mamy mało energii i chorujemy.

Nasz organizm na dłuższą metę nie toleruje zaburzeń kwasowo-zasadowych. Chroniczne zakwaszenie niszczy tkanki ludzkie, powoli wżerając się w dziesiątki kilometrów naszych żył, jeśli się temu nie zaradzi, zostaną zakłócone wszystkie funkcje komórkowe, od rytmu serca do pracy neuronów w naszym mózgu.

Produkty zakwaszające organizm na podstawie badań dr Younga:

Są nimi: mięsą, mleka, sery, słodycze, alkohol, tytoń, sosy, majonezy, białe pieczywo, chleby razowe, kawa, herbata, soki owocowe, mleko, tłuszcze nasycone, margaryna, masło, olej kukurydziany, roślinny, słonecznikowy, orzeszki ziemne, nerkowce pistacje, posiłki z kuchni mikrofalowej, konserwy, zupy w proszku, dania gotowe, sztuczne substancje słodzące, miód, makaron, sos pomidorowy*

*Pocieszające jest to, że wystarczy prawidłowe odżywianie i rozsądne przyjmowanie suplementów, aby Twoje ciało mogło wykorzystać i kontrolować drobnoustroje bez rozrostu ich samych do groźnych postaci. Zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej, dzięki odpowiedniej diecie, stwarza optymalne środowisko w którym drobnoustroje, będą rozwijać się do określonego zdrowego poziomu; bo gdy rzucisz ziarno na beton nie wzejdzie.

/dr Robert Young /

Czego można spodziewać się po programie dr Roberta Younga

Dr Young przedstawia oparty na badaniach i osobistym doświadczeniu program osiągania równowagi kwasowo-zasadowej. Został on wdrożony w wiosce medycznej Medcithi Zebrzydowice, gdzie pod okiem certyfikowanego trenera diety dr Younga prowadzące do równowagi kwasowo-zasadowej, począwszy od procesu oczyszczania organizmu a w konsekwencji odkwaszania.

Ostateczny rezultat diety dr Younga:

 • Twoje problemy zdrowotne zaczną ustępować
 • Ograniczysz zapotrzebowanie na insulinę lub ją odstawisz
 • Zrzucisz zbędne kilogramy zwiększając zarazem masę mięśniową
 • Przy zdiagnozowanym nowotworze, poprawi się znacznie Twój stan
 • Ustąpią uporczywe alergie lub infekcje
 • Znikną Twoje zaburzenia nastroju i niejednokrotnie choroby psychiczne
 • Będziesz jaśniej myślał i lepiej się koncentrował
 • Wzmocnisz kondycję i odporność
 • Twój organizm oczyści się z toksyn (grzyby, drożdże, bakterie)
 • Jakość Twojej krwi poprawi się
 • Obudzisz w organizmie naturalne siły obronne
 • Poczujesz wyraźną poprawę samopoczucia
 • Twoja cera się wygładzi